A Coninvest által újultak meg a Zeneakadémia büféi
Adott egy több mint százéves múlttal rendelkező, patinás, a magyarok és a hozzánk látogató külföldiek körében ismert és sűrűn látogatott zenei intézmény,melynek főépületében a közönség által minden nap felkeresett földszinti kávézó teljes berendezése és technológiája, valamint az intézményhez tartozó, modern kivitelű, 200 fős oktatási létesítménye, ahol az iskolai étterem konyhatechnológiájának kivitelezésére kaptunk megbízást. Ez a Zeneakadémia, vagy más néven a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, amelynek történeti főépületében nemcsak a ház meglévő enteriőrjébe kellett illeszteni az új berendezéseket, bútorokat, hanem végig azt is szem előtt kellett tartani, hogy a belső terek – akárcsak maga az egész épület – műemléki védettség alatt áll, vagyis egyáltalán nem mindegy, mi kerül a Zsolnay-díszek, a műmárvány borítások mellé.
Mint Gáti Attila, a ház építész koordinátora elmondta, jó választás volt a földszinti büfénél Pedrali Ypsilon bár- és kávézó asztalokat elhelyezni (megfogadták a Coninvest javaslatát), mert a George Pensi által tervezett, modern designnal rendelkező asztalok mellé nyugodt szívvel visszahelyezhették a felújított, eredeti fekete tonett székeket. Az összkép hiteles maradt, mégis egyszerűen elegánssá vált ily módon a kávézó – és ez volt a cél.
Az építész tudja, bár ők nem óriási feladattal bízták meg a Coninvest munkatársait, azonban pont azt a technológiát felvonultatni, épp azzal a designnal rendelkező bútort kiválasztani, ami illik a Zeneakadémia belső világába, komoly kihívást jelentett a felkért szakembereknek.
A Wesselényi utcában található modern oktatási épületben az iskolai büfé berendezése ehhez képest már gyerekjátéknak számított: itt a melegítő technológiát, kínáló pultokat alakították ki a Coninvest segítségével a napi 200 főt kiszolgáló étteremben, amely reggeltől késő délutánig tart hétköznaponként nyitva, és ahová nemcsak a hallgatók térnek be nap mint nap, hanem a rektor, sőt a kancellár is itt ebédel.